Kurumsal


Biz Kimiz?

Samir Banyo, 2009 yılında kurulmuş olup, alanında uzman kadrosu ve geniş ürün yelpazesiyle, siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Samir Banyo, öncelikli olarak müşteri memnuniyetini hedefler, müşteri istekleri doğrultusunda hareket eder. Bu sebeple, satış öncesi ve sonrası destek konusunda en iyi hizmeti vermeye çalışıyor, bu konuda sürekli olarak gelişim gösteriyoruz. Bu alanda gelişme ve yenilikleri takip ederken, teknik bakımdan kendimizi güçlendiriyoruz. 
Samir Banyo ile hayallerinizdeki banyoya sahip olabilirsiniz. Biz bunun için sizlere en kaliteli hizmeti sunmaya devam edeceğiz…

Tarihçe

İşletmemiz 01.07.2009 yılında İbrahim Akkaya ve Murat Güven tarafından kurulmuş olup 10 yıldır faaliyetini devam ettirmektedir. İşletmemizin hukuki statüsü limited şirket olup halen 2 ortaklı limited şirket olarak faaliyet göstermektedir. İlk kuruluşundan itibaren duşa kabin – banyo dolabı imalatı ve satışı konusunda faaliyet göstermeye başlamıştır. Daha sonraki yıllarda ise; banyo grubu aksesuarları ile küvet alım ve satımına da başlanmıştır. Markalamız “ Samir Banyo Ürünleri ve Blumare “ adı altında tescil edilmiştir. İşletmemiz ulusal ve uluslararası ölçekte faaliyet göstermektedir. Sektörümüz tamamen yapı sektörü içinde bulunan banyo ürünleri sektörüdür. Bu nedenle gelişen yapı sektörü ile birlikte işletmemiz de hızlı bir büyüme trendi içindedir.

İşletmemizin fiziki kapasitesi açık 2500 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Çalışan sayımız 20 kişidir. Mevcut durumda işletmemizin yurtiçinde 400 adet, yurtdışında 1 adet bayisi bulunmaktadır. Bayilerimiz ağırlıklı olarak Karadeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde bulunmaktadır.

Ürünlerimiz banyo küveti, banyo dolabı, banyo aksesuarları veduş kabininden oluşmaktadır. Toplam ürün çeşitliliğimiz banyo dolabında 80adet, duş kabininde 11 çeşittir. Aylık banyo dolabıüretim ve satış kapasitemiz 2000 adet, kabinde ise 2000 adettir. Ancak %100 randıman ile 3000 adet banyo dolabı 3000 adet kabin için kurulu üretim kapasitemiz bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 4500 adet set üretecek kadar hammadde stoğu ile faaliyet gösterilmektedir.  Mevcut üretim yapımızda son 5 yıl teknolojisine uygun makine parkuru bulunmaktadır. Teknoloji düzeyi bakımından donanımlarımız ileri teknoloji içeren bir donanıma sahip bir firma düzeyindedir. İş yoğunluğuna göre 2 vardiya halinde çalışılabilinmektedir. İşletmemizde mevcut durumda erp içerikli yazılım kullanılmaktadır. Bu yazılım ile malzeme ihtiyaç planlaması, crm yönetimi gibi işlemler yapılmaktadır.

Siparişlerimiz 3 adet yurtiçi, 1 adet yurtdışı satış temsilcisi aracılığı ile dijital olarak alınmaktadır. Sevkiyatlarımız ise anlaşmalı olduğumuz 5 adet lojistik firması tarafından yapılmaktadır. Mevcut durumda ihracat ve yurtiçi satışlar aracılığı ile kazanç sağlanmaktadır.

Satışlarımız yurt içinde ve yurt dışında “Blumare” ve “Samir Banyo Ürünleri” markaları adı altında yapılmaktadır. Ürünlerimiz kendine özgü ambalajlarda bayilere gönderim yapılarak dağıtılmaktadır. İşletmemizde CRM yönetimi kullanılmaktadır. Bu nedenle satış ve sonrasında hizmet yeterliliğimiz oldukça güçlüdür. Satış sonrasında bayilerimize ve onların müşterilerine her an takviye yapabilecek bir ekibimiz bulunmaktadır. Bunların yanı sıra işletmemizde 1 adet Ar-Ge bölümü bulunmaktadır. Bu bölümümüz devamlı olarak üretim teknikleri, planlama, tasarım- yeni ürün geliştirme ve süreç yönetimi hususunda çalışmalar yürütmektedir. Firmamızın ürettiği ürünlerin piyasada benzerleri bulunmaktadır. Ancak işletmemiz kendisini ayırıcı birtakım özelliklere haizdir. Kalite, uygun fiyat politikası, bayi ağının güçlü oluşu, satış termin sürecindeki kısalık, markalaşma çalışması yürütmesi vb. güçlü özelliklerle taklit firmalarla rekabet etmektedir.

Kurumsal kimlik çalışmaları tamamlanan işletmemiz kurumsal yapıyı güçlendirmek için hala çalışmalar yürütmektedir.  İşletmemizde ISO9001:2008 belgelendirme sistemi ve CE işareti bulunmaktadır.

İşletmemiz devamlı olarak müşteri ziyaretlerinde memnuniyet anketleri yaparak değerlendirmektedir. Sosyal sorumluluk konusunda da bilinçli olan işletmemiz özellikle öğrenci gruplarına yönelik düzenlenen faaliyetlere katılım sağlamaktadır. 2009 yılından itibaren işletmemiz yapı sektörlerindeki hizmetleri ile bölgede büyük markalarla rekabet edebilir bir hale gelmiştir.

Vizyonumuz:

Verdiğimiz tüm hizmetlerde Türkiye’nin en iyisi olmak ve Türkiye’nin örnek şirketleri arasında yer almaktır.

Misyonumuz:

Ürünlerimiz, çözümlerimiz, satış sonrası hizmetlerimizle sağladığımız güvenirlilik ve yüksek iş ahlakımız ile müşterilerin ilk tercihi olarak, çalışanlarımız ve müşterilerimiz için değer yaratan bir şirket olmaktır.

Kalite politikamız:

Samir Banyo Ürünleri ve Blumare , öncelikli olarak müşteri memnuniyetini hedefler, müşteri istekleri doğrultusunda hareket eder. Samir Banyo Ürünleri ve Blumare müşteri memnuniyeti için hızlı ve kesin çözümler üretir, prensibimiz koşulsuz müşteri memnuniyetidir. Bugüne kadar müşteri memnuniyet ile gelinen noktaya bundan sonra da devam edilecektir.